Zavři
Obchodní galerie
9:00 - 21:00
HM TESCO
6:00 - 22:00
Hledej v OC HANÁ
Hledej v OC HANÁ
Hledej v OC HANÁ
Ponožkový den pomohl!

Ponožkový den pomohl. Děti s downovým syndromem získalyi díky Vám 70 100 Kč od OC HANÁ.

Přidali jsme se ke světovému dni Downova syndromu s výzvou, kterou jsme zveřejnilina našich sociálních sítích Facebook a Instagram. Za fotografii s každou ponožkou jinou s označením #ponozkyochana jsme přispěli 100 Kč. Výzva měla neuvěřitelný ohlas a díky všem nasdíleným ponožkám od nás obdrželo Středisko rané péče SPRP, pobočka Olomouc, částku ve výši 70 100 Kč! Oficiální předání šeku proběhne v OC HANÁ i za účasti rodin v druhé polovině května.

„Děkujeme všem našim zákazníkům i všem, kteří jste se do naší výzvy zapojili. Máme obrovskou radost, že se nám díky všem podařilo dostat na částku, která je takto vysoká a poslouží dětem, které se narodily s touto diagnózou. Každý by měl možnost zapojit se do společnosti co nejdříve. Jsme šťastní, že touto pomocí jsme schopni alespoň částečně něčí snahu o kousek zlepšit.“. Vedení OC HANÁ

Ponožkový den pomohl!

Světový den Downova syndromu je připsán na 21.března. Datum je vybráno symbolicky, neboť Downův syndrom je způsoben ztrojením právě jedenadvacátého chromozomu. Symbolem tohoto dne jsou barevné ponožky. Ty svým tvarem připomínají tvar chromozomů, proto se tomuto dni přezdívá „ponožkový den“. Pracoviště Společnosti pro ranou péči je jedinou organizací v olomouckém regionu, která se stará o děti s touto diagnózou a je k dispozici rodičům hned po narození miminka. Provází rodiny v obtížné životní situaci a usilují o to, aby mohly vychovávat dítě v jeho přirozeném domácím prostředí.

„Nabídku ze strany obchodního centra jsme rádi využili. Jsme mile překvapeni, kolik lidí se do této kampaně zapojilo. Výtěžek použijeme na zakoupení speciálních hraček a pomůcek pro stimulaci a podporu těmto dětem hned po narození.“ říká Pavla Matyášová, vedoucí pracoviště.